Grupowy + playoff

Jest to jeden z najbardziej lubianych typów rozgrywek wśród amatorów. Turniej składa się z dwóch faz, w pierwszej fazie gracze rywalizują w grupach, a następnie określona ilość graczy awansuje do fazy pucharowej, gdzie walczy w drabince pucharowej. Organizator decyduje ile meczy minimum rozegra każdy zawodnik – 2, 3, 4? Wszystko zależy od tego z ilu osób będą składały się grupy. Ten turniej umożliwia rozegranie większej ilości meczy, a w przeciwieństwie do turnieju z drabinką pocieszenia, każdy mecz jest o stawkę. Organizator za pomocą powiadomień wybiera promień km w obrębie którego chce poinformować graczy o turnieju. Gracze zapisują się online. Po wyczerpaniu się wolnych miejsc, jest możliwość dopisania się na automatyczną listę rezerwową. Kiedy zawodnik wypisze się z listy startowej, pierwszy gracz na liście rezerwowej wskakuje na jego miejsce. Organizator ma możliwość wprowadzenia obowiązkowej płatności online wpisowego przy zapisach. Kiedy zawodnik wypisze się z turnieju lub jako rezerwowy nie dostanie się do głównej listy startowej, pobrana opłata jest mu automatycznie zwracana na konto. Organizator decyduje na ile grup podzieli graczy, ile osób z każdej grupy ma awansować do fazy pucharowej oraz ile tzw. szczęśliwych przegranych ma awansować dalej.

Przykład: Zgłosiło się 21 graczy. Podzieleni zostali na 7×3-osobowych grup. Awansuje zwycięzca każdej grupy oraz 1 szczęśliwy przegrany, który posiada największą ilość pkt spośród graczy, którzy nie awansowali. To daje 8 graczy w fazie pucharowej.

Organizator podczas losowania może rozstawić graczy ręcznie lub automatycznie na podstawie posiadanego przez zawodników rankingu. Na rozstawienie w fazie pucharowej mają znaczenie zdobyte punkty w fazie grupowej. Z nr 1 jest rozstawiany gracz z największą ilością pkt z fazy grupowej, a gracz z najmniejsza ilością pkt z fazy grupowej jest rozstawiony jako ostatni. Po rozpoczęciu turnieju organizator wyznacza terminy każdego z meczów. Zawodnicy w aplikacji mają informację, o której godzinie rozgrywają swoje pojedynki. Dzięki temu nie wszyscy muszą przyjeżdżać na jedną godzinę. Dodatkowo organizator ma możliwość wyznaczenia kolejności meczy na każdym korcie z osobna korzystając z rozpiski. Rozpiska automatycznie się aktualizuje i gracze mają pełną informację, który mecz został już zakończony, który jest w trakcie i jaka jest następna kolejność. Dzięki temu każdy ma dostęp do informacji, kiedy jego mecz może się odbyć. Organizator może oznaczać, które mecze „są w trakcie”, dzięki temu zawodnicy mogą śledzić w aplikacji na bieżąco przebieg turnieju i jego wyniki. Po zakończonym meczu zawodnicy mogą sami wpisać wynik lub zgłosić go do organizatora, który wprowadza wynik do systemu. Wyniki turnieju można śledzić online poprzez aplikację.

 • Faza grupowa oraz faza pucharowa
 • Powiadomienia do wszystkich graczy
 • Zapisy online
 • Płatność wpisowego online
 • Informacje na temat zasad, opłat, nagród w turnieju
 • Automatyczna lista rezerwowa
 • Drabinka na dowolną ilość graczy
 • Losowanie graczy na podstawie rankingu lub ręcznie
 • Wyznaczenie terminów meczów
 • Rozpiska meczy na każdym korcie
 • Oznaczanie meczów trwających
 • Gracze lub organizator wpisują wynik
 • Wyniki całego turnieju w trybie online

Punktacja

Faza grupowa:
5 pkt za wygraną 2:0
4 pkt za wygraną 2:1
2 pkt za przegraną 1:2
1 pkt za przegraną 0:2
+/- 0,1 pkt za każdy gem różnicy
+/- 0,05 pkt za każdy punkt różnicy w super tie-breaku
Dający walkowera otrzymuje 0 pkt
Otrzymujący walkowera otrzymuje 5,4 pkt

Faza pucharowa:
Brak punktacji.
Wygrany awansuje do następnej rundy.

Przykład

Federer vs Djokovic 6:3, 5:7, 6:4

Federer = 4 pkt (wygrana 2:1) + 0,3 pkt (17 gemów wygranych – 14 przegranych) = 4,3 pkt

Djokovic = 2 pkt (przegrana 1:2) – 0,3 pkt (14 gemów wygranych – 17 przegranych) = 1,7 pkt